Кафедра озброєння бойових машин та вогневої підготовки

0001Начальник кафедри полковник Дяченко Володимир Іванович, кандидат військових наук

002Рішенням командування Військової академії (м. Одеса) у листопаді 2016 року на базі кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ було створено кафедру вогневої підготовки, яку15 жовтня 2020 року було перейменовано на кафедру озброєння бойових машин та вогневої підготовки факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ.

Кафедра озброєння бойових машин та вогневої підготовки призначена для здійснення освітньої діяльності на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю “253 Військове управління (за видами збройних сил)” спеціалізаціями: “Управління діями підрозділів десантно-штурмових військ”, “Управління діями підрозділів морської піхоти”, “Повітрянодесантна підготовка підрозділів”, “Управління діями підрозділів військової розвідки”, “Управління діями підрозділів спеціального призначення”, “Організація розвідувально-інформаційної роботи у військових частинах (підрозділах)”, підготовки на курсах підвищення кваліфікації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України згідно переліку, затвердженого Міністерством оборони України, а також викладання навчальної дисципліни “Стрілецька зброя та вогнева підготовка” для всіх спеціальностей академії.

 

00020003Колектив кафедри очолює полковник Дяченко Володимир Іванович. До складу кафедри входять досвідчені офіцери, які отримали бойовий досвід в зоні проведення Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил (13 офіцерів), на території інших держав (3 офіцери) і мають практичний досвід проходження служби у підрозділах Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

На кафедрі створена та постійно вдосконалюється навчально-матеріальна база для підготовки військових фахівців, розроблено робочі програми навчальних дисциплін, навчально-методичний фонд з навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі, та організовано навчальний процес.

Для підготовки майбутніх офіцерів-десантників та військових розвідників в процесі вивчення навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" передбачено виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї з борту вертольотів та їх макетів, вивчення іноземних зразків стрілецької зброї та гранатометів.

00040005З курсантами спеціалізації "Управління діями підрозділів морської піхоти" додатково проводяться стрільби зі стрілецької зброї по надводним цілям з борту кораблів.

Дисципліни які вивчають на кафедрі:

На сьогодні кафедра входить до складу факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ і проводить підготовку за наступними навчальними дисциплінами:
-          Стрілецька зброя та вогнева підготовка;
-          Вогнева підготовка;
-          Озброєння бойових машин підрозділів та вогнева підготовка.

003004Навчальна дисципліна "Стрілецька зброя та вогнева підготовка" є обов’язковою для курсантів всіх факультетів Військової академії.

Крім того, на кафедрі проводяться заняття з навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" зі слухачами курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами підготовки.

Щорічно, влітку, найбільш досвідчені викладачі кафедри озброєння бойових машин та вогневої підготовки проводять заняття з первинної військово-професійної підготовки з курсантами 1-го курсу.

Головні завдання кафедри:

005006- підготовка офіцера військового управління тактичного рівня, який знає, як готувати озброєння бойових машин, стрілецьку зброю та гранатомети до бойового застосування, вміло та ефективно використовує їх в бою, грамотно керує вогнем підрозділів в бою, має навички в проведенні занять з вогневої підготовки з підлеглим особовим складом.

Структура кафедри:
- Науково-педагогічні працівники кафедри;
- Навчально-тренувальний комплекс;
- Навчальний кабінет;
- Стрілецький тир.

Робота кафедри :

- оволодіння новими зразками озброєння та військової техніки (БТР-4Е, БТР-3ДА), протитанковими ракетними комплексами 111-1 ("Стугна-П"), "Корсар", які надходять на озброєння підрозділів Збройних Сил України, та організація їх вивчення з курсантами академії;
- організація та проведення практичних стрільб з новітніх зразків стрілецької зброї (снайперської гвинтівки UAR- 10 та пістолетів Форт-14ТП);
007008- пошук нових способів та розробка обладнання для приведення зброї до нормального бою;
- участь офіцерів кафедри у патріотичному вихованні цивільної молоді;
- популяризація серед курсантів участі в змаганнях зі стрілецького спорту та швидкісної стрільби, впровадження елементів практичної стрільби до навчального процесу;
- участь науково-педагогічних працівників кафедри (офіцерів) у проведенні військового стажування курсантів та у навчаннях з бойовою стрільбою підрозділів Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі